Havalı yatak sürekli çalışır mı?

Havalı yatak sürekli çalışır mı?

Garantili, sgk kurumu onaylı havalı yatak satın alındıktan sonra kutusundan çıkartılır, 3 parça ( motor, şilte, bağlantı hortumu) hasta karyolası üzerine serilen şilte elektrik prizine takılan havalı yatak motor kablosu ve ara bağlantı hortumunun bir ucu motora diğer ucu havalı yatak şiltesinde bulunan boru bağlantı yerlerine takılır, power kablosunun elektriğe takılıp takılmadığı kontrol edildikten sonra on-off düğmesinden havalı yatağın şişmesi için on konumuna getirilir, 20 dakika beklendikten sonra sıra halindeki baloncukların bir sıra indiği diğer sıranın şiştiği gözlemlenir, motor asla kapatılmaz ve elektrikte takılı fiş asla çekilmez bu durumda 7/24 motor çalışır.

Havalı Yatak sürekli çalışır mı
Havalı Yatak sürekli çalışır mı

Havalı Yatak Fiyatları İstanbul

Baklava ve Boru tipi havalı yatak olarak 2 farklı model sahip havalı hasta yatakları ne kadar diye sorarsanız marka model göre fiyatlarında değişim göstermektedir. En uygun baklava tipi havalı yatak modeli 200 tl den başlar boru tipi havalı yatak modelleri ise 750 tl den başlamaktadır.

Havalı yatak insanın yatmaktan ya da sabit şekilde oturmaktan baskı uygulanması sonucu havasız kalan kısımlarında oluşan yara oluşumlarını engellemek ya da oluşan yaranın tedavisinde yardımcı malzeme olarak kullanılan yataklara verilen isimdir.

Yatak yaralarının oluşumunda başlıca nedenler şu şekilde sıralanabilir; 

  • Vücudun oksijenle temasının kesilmesi,
  • Yatmaktan kaynaklanan deri ile kemiğin fazla temasından dolayı kan akışının azalması
  • Derinin tahriş olması
  • Uzun süre yatmaktan dolayı kan dolaşımının zaman içinde azalması ve bozulması
  • Uzun süre yatan ya da uzun süre oturanlar da hareket etmemekten aynı pozisyonda kalmasından dolayı vücudun ağırlığından kaynaklı altta kalan kısımlara yüksek basınç uygulanması nedeniyle yaralar oluşması

Bu ve buna benzer sebeplerden dolayı havalı yatak tercih edilmektedir. Havalı yatak fiyatları İstanbul gibi büyük şehirlerde çeşitli firmalara bağlı olarak değişkenlik göstermektedir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Hasta Yatağı Karyolası Rapor Yazılır Mı ?
Baklava tipi havalı yatak fiyatları
Baklava tipi havalı yatak fiyatları

Havalı Yatak Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Havalı yataklar kendi içerisinde birkaç çeşide ayrılmaktadır. Bunlar baklava tipi, boru tipi, vücuda göre şekil alan gibi çeşitlendirilebilir. Kullanım amacına göre havalı yataklarınızı tercih ederken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar olabilir. Doğru yatak seçimlerimiz sağlığımızın korunması için gereklidir. Doğru seçilecek bir yatak hastalarımızın rahat etmesinin yanında tedavisinde de çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Hastalarımızın yaralarının fazla enfeksiyon çokluğuna göre oksijen dolaşımı daha ideal olabileceği, daha rahat edebilecekleri bir yatak seçimi yapılması gerekmektedir. Havalı yatak fiyatları İstanbul genelinde bu seçimlerimize göre değişkenlik göstermektedir. Havalı yataklarımızı seçerken özelliklerine çok dikkat edilmeli, iyi analiz edilmeli ve doğru yatak seçimi yapılmalıdır. Havalı yatakların ilave olarak alınacak aparatları da hastalarımızın ihtiyaçları doğrusunda seçilmelidir.

Havalı yatakların genellikle tümü belirli bir kalitedir. Burada kullanacak kişinin hastalığı, kilosu, yaşı ya da doktor tavsiyesi gibi nedenler havalı yatağın çeşitlerinin içerisinde yapılacak seçiminde etki etmektedir.

Havalı Yatakların Fonksiyonları Nelerdir?

Havalı yatak çeşitlerinden baklava tipi yataklar, ismi de üstünde olduğu gibi baklava dilimlerini andırmasından dolayı bu şekilde adlandırılmıştır. Bu yatakların hava üfleme özelliği bulunmaktadır. Boru tipi yataklar, ismini platformun üstündeki hücrelerin boru tipinde olmasından dolayısı ile bu isimle adlandırılmaktadır. Bu yataklarında bazılarında hava üfleme vardır. Pozisyon veren havalı yataklar, hastanın vücudunun basınç dağılımına yardımcı olmakla beraber aynı zamanda hava üfleme özelliğine de sahiptirler. Pozisyon veren yataklar hastalara en faydalı yataklardan biridir. Çünkü en fazla basınç dağıtabilen havalı yatak sistemlerdir. Havalı yatak fiyatları İstanbul içerisinde bu yataklar belirli bir fiyat aralığı izlemektedir. Sonuç olarak havalı yatak sistemleri bugün uzun süreli yatmak, oturmak ya da uzun süreli tedavi süreçlerinde çok önemli bir yer teşkil etmektedir. Bu yatakları tercih ederken doktor tavsiyeleri ve geçirmekte olduğumuz hastalığın pozisyona göre değerlendirilmeleri tercih edilmeli ve seçilmelidir.

Havalı Yataklar Nereden Temin Edilir?

Havalı yatakların satış ve dağıtım kanalları medikal firmalardır. Medikal firmalardan alacağınız havalı yatakların kullanımı ile ilgili teknik bilgi satış temsilcisi tarafından verilecektir. Doğru ürünün kullanılması tedavi sürecinde en etkili yöntemdir. Bütçe bakımından kısa süreli kullanımla için havalı yatak ihtiyacı olduğunda satın almak ile beraber kullanılabilecek bir diğer seçenek kiralama yöntemidir. Yatak fiyatları yüksek geldiği durumlarda ve uzun süre kullanımı olmayacağı durumlarda bu yöntemde tercih edilebilir. Gerek satın alma gerekse kiralama ile ilgili bütçeye uygun fiyatlar yapılan araştırmalarda ihtiyaç olan yatak cinsine göre mutlaka bulunacaktır. Hastaların tedavi süreçlerinde ya da ömür boyu kullanmaları gereken durumlarda havalı yataklar tercih edilir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Havalı yatak devlet ödemesi ne kadar?

Ayrıntılı görüntüleri videomuzu izleyerek takip edebilirsiniz.

2 motorlu ev tipi hasta karyolası video

Medikalblog Store Hasta Havalı Yatakları

Firmamıza ait incelemekte olduğunuz hasta karyolası ve diğer medikal ürünlerimiz hakkında teknik ve detaylı bilgi için uzman kadromuzla görüşüp fikir alabilirsiniz. Uzmanlarımız ihtiyacınız olan ürünleri sizlere sunarak, doğru ürün almanızı sağlamanın yanı sıra; mağazalarımıza gelerek ürünleri yakından görmenizi sağlayacaktır.

Android veya iOS yazılımlı akıllı telefonu olan müşterilerimiz, satış departmanında çalışan arkadaşlara sosyal medya

İletişim Adresimiz.

Whatsapp, +905302865343 – +902163498080

instagram, https://www.instagram.com/evtipihastayataklari/

Linkedin, https://www.linkedin.com/in/mosspa/

Twitter,https://twitter.com/hastayataginiz

Facebook, https://www.facebook.com/hastayatagisatiskiralamasatilikhastakaryolasi/

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCzsSjcOOLVpOPLadXV4a9dw/videos

ve benzeri alanlardan bize ulaşabilirsiniz.

7/24//365 Mobil Tel : +905302865343

Whatsapp : +905539554343

Medikal Blog Store Mağaza İletişim / Store Info

Yetkili: Mehmet SÖYLER

Adres: Fetih mah. Kars sok. No : 7/B, 34704 Ataşehir/İstanbul

Mail : mosspahastayatagi@gmail.com

Ekonomik Fiyat Hasta Karyolası Kiralama, 2.El Hasta Yatakları, Hasta Yatağı Kiralama İstanbul

Ekonomik Hasta Yatağı Satış Fiyatları, Hasta yatağı kiralama Fiyatları, Medikal hasta yatak fiyatları, Hasta yatağı kiralama Kadıköy, Medikal hasta yatakları, Ev tipi hasta yatakları ikinci el, Ev tipi hasta yatakları kiralama fiyatları

Araçla gelecek müşteri açık adres tarifi 

Libadiye caddesi Emaar Square Mall Avm ye 300 mt uzaklıktayız.

E-5 Kullanan müşterilerimiz Göztepe köprüden Çamlıca istikametine devam ettiklerinde Soyak sitesi sol kolda kalacak şekilde yukarıya doğru devam edeceklerdir, sol kolda emaar avm yi göreceksiniz, sağ kolda Fetih mah tabelasından girince dönünüz, solda 2.sokak kars sokağıdır, 30 mt ileride sarıkamış sokakla kesişen köşe Mosspa ya gelmiş bulunmaktasınız.

Sadece bir gün değil, her gün… Sadece bir defa değil her seferinde en kaliteli imalat ve ürünü en iyi fiyata sunabilmektir bizi en iyilerin tercihi yapan.

Ayrıntılı görüntüleri videomuzu izleyerek takip edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button