Havalı Yatak Baklava

Havalı Yatak Baklava

Havalı yatak uzun süre yatağa bağlı olan insanlar için oldukça önemli bir üründür. Yatağa bağlı olan kişiler için olmaması imkansızlar arasındadır. Uzun süreli yatan hastalarda yatmaya bağlı olarak vücutta kızarıklıklar, morarmalar ve yaralar ortaya çıkar.  Bu nedenle havalı yataklar tercih edilmesi gereklidir. Normal yataklarda, yatalak olan hastalarda çok fazla yaralar oluşur. Havalı yataklar sürekli yatmak zorunda olan hastaların vücudundaki oksijen azlığını engeller, yumuşak ve yatmaya olan uygun yapısı ile daha sağlıklı bir süreç geçirmesini sağlar. Havalı yataklar kullanım tercihlerine göre çeşitleri ayrılabilir. Bu çeşitler havalı yatak baklava, boru tipi ve pozisyona göre şekil alan yataklar olarak çeşitlendirilebilir.

havalı yatak baklava
havalı yatak baklava

Havalı Yatağa Neden İhtiyaç Duyulur?

Yatak yaralarının başlıca nedenleri şu şekilde sıralanabilir. Vücudun oksijen temasını kesilmesi ve kemik ile derinin fazla temas sonucu kan akışının azalması, sürtünme nedeniyle derinin tahriş olması, sürekli yatmaktan dolayı kan dolaşımını zaman içinde bozulması, sürekli olarak oturarak hareket etme sonucu vücut ağırlığı ile altta kalan kısmen basınç altında kalması sonucu yara oluşumu meydana gelebilir. Havalı yataklar bu ve buna benzeri yaraları iyileştirme de yardımcı ürün olup, oluşmuş ya da oluşmamış yaralar içinde önüne alabilecek engelleyen sistemlerdendir. Yatak çeşitlerinin bazıları göründüğü şekillerden dolayı isimlendirilebilir. Havalı yatak baklava tipi de bunlara bir örnek olabilir, baklava şeklindeki görüntüsü nedeniyle böyle bir adlandırma yapılmıştır.

Ev Tipi Havalı Yatak Baklava
Ev Tipi Havalı Yatak Baklava

Baklava Tipi Havalı Yatak Özellikleri Nelerdir?

Baklava tipi havalı yatakların hava üfleme özelliği vardır. Şiştiğinde belirli bir cm’ye kadar yükselmesi nedeniyle bazen basınç dağıtma ve havalandırma düşük düzeyde kalabilmektedir. Fakat yine de yararlı ve fayda sağlamaktadır. Diğer havalı yatak çeşitlerine göre çok daha uygun fiyatlarla satılabilmektedir. Diğer örneklerden olan boru tipi havalı yataklar ve pozisyon veren havalı yataklar farklı özellikleri nedeniyle tercih edilebilmekte ve fiyatları da ona göre değişebilmektedir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Ev Tipi Havalı Hasta Yatağı

Havalı yatak baklava tipi kendine özel basınç sistemi sayesinde çok kısa süre içinde hazır hale gelebilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi düşük şiddetli olan yaraların kısa sürede iyileşmesini sağlar.

Havalı Yatak Seçimi Neden Önemlidir?

Havalı yatak seçimlerinde doğru yatak tercihi çok önemlidir hem omurga sağlığı hem de vücut sağlığı için dikkatli ve titizlikle davranılmalıdır. Doğru yatak seçimini yapmak hem hastamızın rahat etmesini sağlar hem de oluşan ya da oluşabilecek yaralarının önünü almasını destekler ve iyileştirir. Bazı yataklar, havalı yatak baklava ve diğerleri dikkate alındığında tercih sebebine göre kısa süreli yatan hastalar için tercih edilebilen modellerde mevcuttur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi uzun süreli yatacak ya da kısa süreli yatacak hastaların durumları değerlendirip ihtiyaç doğrultusunda göre doğru özelliklere sahip havalı yataklar tercih edilmelidir. Günümüzde hastalarımıza oluşabilen tüm değişkenliklerin tedavileri mevcut olduğu gibi havalı yataklar sayesinde de hastalarımıza oluşan ya da oluşabilecek yara ve benzeri öngörülerde bu teknolojik havalı yataklarımız sayesinde engellenebilmekte ve iyileşme sürecini desteklemektedir.

Havalı Yataklar Nerden Temin Edilir?

Bugünkü şartlarda havalı yataklar piyasadaki medikal firmalar ve buna benzer satış noktalarında bulunmaktadır. Havalı yatakların fiyatları tip ve karakterine göre değişken olabilmektedir. Yukarıda ifade ettiğimiz hastanın durumuna göre değerlendirme yapılıp en iyi yararlı olabilecek yatak seçilerek fiyat araştırması ona göre yapılmalıdır. Tercih edilen yatak durumuna göre fiyat aralığı yukarda ya da aşağıda olabilmektedir. Fiyat araştırmalarında önce tercih ve model seçilip ondan sonra karar verilmelidir. Hastalık sürecinde tedavi esnasında vücutta bir acı travması yaşanmaması açısından önemli bir yer teşkil eder.

Ev tipi hasta karyolası ve havalı hasta yatağı şehir dışı kargo yapılır.

Hijyenden dolayı giyim ürünlerinde kullanılmış ve ambalajı bozulmuş ürünlerin iade ve değişimini yapmamaktayız.
Tek renk beyaz vardır.
Kargo gönderim süreci 1-2 iş günüdür.
Ürünlerimiz stok durumuna göre İstanbul Ataşehirden gönderilmektedir. İstanbul Anadolu Yakasındaki mağazamızdan bütün ürünleri görebilirsiniz. Satın almış olduğunuz havalı hasta yatağı paketli ve sağlam bir şekilde anlaşmalı kargo firmasına teslim edilmektedir.
Hasta karyolası teslim edilirken teslim fişi alınıp müşteriye bilgi verilmektedir.
Ev Tipi havalı hasta yatağı teslim olmuştur sizde takip edebilirsiniz diye.
Kargo teslimatı sırasında ürünün ambalajında bir hasar görürseniz veya hasar oluşmuş ise lütfen kargo şirketine tutanak tutturup tarafımızla iletişime geçiniz.
Bozulmuş hasarlı ve kırık teslim edilen ürünlerde tutanak tutturmanız zorunludur.
Tutanak tutturulmayan ve kontrol edilmeden teslim alınan ürünlerde sorumluluk alıcıya aittir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Galena Boru Tipi Havalı Yatak Sistemi GS-200

Whatsapp, +905302865343 – +905323779307


instagram https://www.instagram.com/hastayatakkiralama/


Linkedin https://www.linkedin.com/in/mehmet-s%C3%B6yler-215b66185/


Twitter https://twitter.com/hastayataginiz

Facebook, https://www.facebook.com/hastayatagisatiskiralamasatilikhastakaryolasi/


Youtube : https://www.youtube.com/watch?v=-SGEaA4Zy8w&t=2s

ve benzeri adreslerden bize ulaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button