Havalı hasta yatağı nasıl kullanılır?

Havalı hasta yatağı nasıl kullanılır?

Hastane veya ev ortamında hastanın kullandığı hasta karyolası üzerine serilen hastanın konforu ve sağlığı için gerekli olan medikal havalı yatak kullanımı refakatçi veya hasta yakını tarafından kurulumu ve kullanımı çok kolaydır.

Garantili, sgk kurumu onaylı havalı yatak satın alındıktan sonra kutusundan çıkartılır, 3 parça ( motor, şilte, bağlantı hortumu) hasta karyolası üzerine serilen şilte elektrik prizine takılan havalı yatak motor kablosu ve ara bağlantı hortumunun bir ucu motora diğer ucu havalı yatak şiltesinde bulunan boru bağlantı yerlerine takılır, power kablosunun elektriğe takılıp takılmadığı kontrol edildikten sonra on-off düğmesinden havalı yatağın şişmesi için on konumuna getirilir, 20 dakika beklendikten sonra sıra halindeki baloncukların bir sıra indiği diğer sıranın şiştiği gözlemlenir, motor asla kapatılmaz ve elektrikte takılı fiş asla çekilmez bu durumda 7/24 motor çalışır.

Havalı hasta yatağı nasıl kullanılır
Havalı hasta yatağı nasıl kullanılır

Ürün siparişi için firmamızla iletişime geçmeniz yeterli olacaktır. 

Havalı Yatak Baklava Modeli

Havalı yatak uzun süre yatağa bağlı olan insanlar için oldukça önemli bir üründür. Yatağa bağlı olan kişiler için olmaması imkansızlar arasındadır. Uzun süreli yatan hastalarda yatmaya bağlı olarak vücutta kızarıklıklar, morarmalar ve yaralar ortaya çıkar.  Bu nedenle havalı yataklar tercih edilmesi gereklidir. Normal yataklarda, yatalak olan hastalarda çok fazla yaralar oluşur. Havalı yataklar sürekli yatmak zorunda olan hastaların vücudundaki oksijen azlığını engeller, yumuşak ve yatmaya olan uygun yapısı ile daha sağlıklı bir süreç geçirmesini sağlar. Havalı yataklar kullanım tercihlerine göre çeşitleri ayrılabilir. Bu çeşitler havalı yatak baklava, boru tipi ve pozisyona göre şekil alan yataklar olarak çeşitlendirilebilir.

Yatan Hasta Havalı Yatağa Neden İhtiyaç Duyulur?

Yatak yaralarının başlıca nedenleri şu şekilde sıralanabilir. Vücudun oksijen temasını kesilmesi ve kemik ile derinin fazla temas sonucu kan akışının azalması, sürtünme nedeniyle derinin tahriş olması, sürekli yatmaktan dolayı kan dolaşımını zaman içinde bozulması, sürekli olarak oturarak hareket etme sonucu vücut ağırlığı ile altta kalan kısmen basınç altında kalması sonucu yara oluşumu meydana gelebilir. Havalı yataklar bu ve buna benzeri yaraları iyileştirme de yardımcı ürün olup, oluşmuş ya da oluşmamış yaralar içinde önüne alabilecek engelleyen sistemlerdendir. Yatak çeşitlerinin bazıları göründüğü şekillerden dolayı isimlendirilebilir. Havalı yatak baklava tipi de bunlara bir örnek olabilir, baklava şeklindeki görüntüsü nedeniyle böyle bir adlandırma yapılmıştır.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Medikal Şişme Havalı Yataklar

Baklava Tipi Havalı Yatak Özellikleri Nelerdir?

Baklava tipi havalı yatakların hava üfleme özelliği vardır. Şiştiğinde belirli bir cm’ye kadar yükselmesi nedeniyle bazen basınç dağıtma ve havalandırma düşük düzeyde kalabilmektedir. Fakat yine de yararlı ve fayda sağlamaktadır. Diğer havalı yatak çeşitlerine göre çok daha uygun fiyatlarla satılabilmektedir. Diğer örneklerden olan boru tipi havalı yataklar ve pozisyon veren havalı yataklar farklı özellikleri nedeniyle tercih edilebilmekte ve fiyatları da ona göre değişebilmektedir.

Havalı yatak baklava tipi kendine özel basınç sistemi sayesinde çok kısa süre içinde hazır hale gelebilmektedir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi düşük şiddetli olan yaraların kısa sürede iyileşmesini sağlar.

Havalı yatak Seçimi Neden Önemlidir?

Havalı yatak seçimlerinde doğru yatak tercihi çok önemlidir hem omurga sağlığı hem de vücut sağlığı için dikkatli ve titizlikle davranılmalıdır. Doğru yatak seçimini yapmak hem hastamızın rahat etmesini sağlar hem de oluşan ya da oluşabilecek yaralarının önünü almasını destekler ve iyileştirir. Bazı yataklar, havalı yatak baklava ve diğerleri dikkate alındığında tercih sebebine göre kısa süreli yatan hastalar için tercih edilebilen modellerde mevcuttur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi uzun süreli yatacak ya da kısa süreli yatacak hastaların durumları değerlendirip ihtiyaç doğrultusunda göre doğru özelliklere sahip havalı yataklar tercih edilmelidir. Günümüzde hastalarımıza oluşabilen tüm değişkenliklerin tedavileri mevcut olduğu gibi havalı yataklar sayesinde de hastalarımıza oluşan ya da oluşabilecek yara ve benzeri öngörülerde bu teknolojik havalı yataklarımız sayesinde engellenebilmekte ve iyileşme sürecini desteklemektedir.

Havalı Yataklar Nerden Temin Edilir?

Bugünkü şartlarda havalı yataklar piyasadaki medikal firmalar ve medikalblog store gibi benzer satış noktalarında bulunmaktadır. Havalı yatakların fiyatları tip ve karakterine göre değişken olabilmektedir. Yukarıda ifade ettiğimiz hastanın durumuna göre değerlendirme yapılıp en iyi yararlı olabilecek yatak seçilerek fiyat araştırması ona göre yapılmalıdır. Tercih edilen yatak durumuna göre fiyat aralığı yukarda ya da aşağıda olabilmektedir. Fiyat araştırmalarında önce tercih ve model seçilip ondan sonra karar verilmelidir. Hastalık sürecinde tedavi esnasında vücutta bir acı travması yaşanmaması açısından önemli bir yer teşkil eder.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Havalı Yatak Kiralama

Medikalblog Store Hasta Havalı Yatakları

Firmamıza ait incelemekte olduğunuz hasta karyolası ve diğer medikal ürünlerimiz hakkında teknik ve detaylı bilgi için uzman kadromuzla görüşüp fikir alabilirsiniz. Uzmanlarımız ihtiyacınız olan ürünleri sizlere sunarak, doğru ürün almanızı sağlamanın yanı sıra; mağazalarımıza gelerek ürünleri yakından görmenizi sağlayacaktır.

Android veya iOS yazılımlı akıllı telefonu olan müşterilerimiz, satış departmanında çalışan arkadaşlara sosyal medya

İletişim Adresimiz.

Whatsapp, +905302865343 – +902163498080

instagram, https://www.instagram.com/evtipihastayataklari/

Linkedin, https://www.linkedin.com/in/mosspa/

Twitter,https://twitter.com/hastayataginiz

Facebook, https://www.facebook.com/hastayatagisatiskiralamasatilikhastakaryolasi/

Youtube : https://www.youtube.com/channel/UCzsSjcOOLVpOPLadXV4a9dw/videos

ve benzeri alanlardan bize ulaşabilirsiniz.

7/24//365 Mobil Tel : +905302865343

Whatsapp : +905539554343

Medikal Blog Store Mağaza İletişim / Store Info

Yetkili: Mehmet SÖYLER

Adres: Fetih mah. Kars sok. No : 7/B, 34704 Ataşehir/İstanbul

Mail : mosspahastayatagi@gmail.com

Ekonomik Fiyat Hasta Karyolası Kiralama, 2.El Hasta Yatakları, Hasta Yatağı Kiralama İstanbul

Ekonomik Hasta Yatağı Satış Fiyatları, Hasta yatağı kiralama Fiyatları, Medikal hasta yatak fiyatları, Hasta yatağı kiralama Kadıköy, Medikal hasta yatakları, Ev tipi hasta yatakları ikinci el, Ev tipi hasta yatakları kiralama fiyatları

Araçla gelecek müşteri açık adres tarifi 

Libadiye caddesi Emaar Square Mall Avm ye 300 mt uzaklıktayız.

E-5 Kullanan müşterilerimiz Göztepe köprüden Çamlıca istikametine devam ettiklerinde Soyak sitesi sol kolda kalacak şekilde yukarıya doğru devam edeceklerdir, sol kolda emaar avm yi göreceksiniz, sağ kolda Fetih mah tabelasından girince dönünüz, solda 2.sokak kars sokağıdır, 30 mt ileride sarıkamış sokakla kesişen köşe Mosspa ya gelmiş bulunmaktasınız.

Sadece bir gün değil, her gün… Sadece bir defa değil her seferinde en kaliteli imalat ve ürünü en iyi fiyata sunabilmektir bizi en iyilerin tercihi yapan.

Ayrıntılı görüntüleri videomuzu izleyerek takip edebilirsiniz.

Havalı yatak nasıl çalışır? nasıl kullanılır?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button