Hastalar İçin Havalı Yatak Fiyatı

Hastalar İçin Havalı Yatak Fiyatı

Sahip olduğu özellikler nedeniyle yatalak hastalar için havalı yatak modelleri çok fazla tercih edilir. Türkiye ekonomik şartlarındaki bütçe uygunluğuna göre fiyat tarifelerine sahip olmaları yanı sıra rahat ve iyi bir yapıya sahip olan havalı hasta yatakları uzun yıllar boyu kalitesini korur. Avrupa standartlarında yerli üretim ve ithal olan ürünlerden oluşan piyasa, hastalıkların durumuna ve hastanın ihtiyaçlarına göre çeşitlendirilmektedir.

Kaliteli bir havalı yatakta hasta vücuduna uygulanan basınç minimum değerde düşünüldüğünden ilgili bölgede yara meydana gelme riski azalır. Bu yüzden hastalar için havalı yatak fiyatı Türkiye koşullarında bu tip hastalıkların yoğunluğundan dolayı önem arz etmektedir. Piyasa şartlarındaki rekabet ve alım güçlerinden dolayı çok çeşitli fiyatlar bulunmaktadır.

Medikal Havalı hasta yatakları ne kadar?

Baklava ve Boru tipi havalı yatak olarak 2 farklı model sahip havalı hasta yatakları ne kadar diye sorarsanız marka model göre fiyatlarında değişim göstermektedir. En uygun baklava tipi havalı yatak modeli 200 tl den başlar boru tipi havalı yatak modelleri ise 750 tl den başlamaktadır.

Havalı yatağı SGK devlet karşılıyor mu?

Hasta Havalı Yatak Raporu Nasıl Alınır?

Hastaların hastanede tedavi süresinde kullandıkları havalı hasta yatakları artık ev ortamında kullanılmaya başlandı. Hastaların rahat ve konforunu düşünen Sağlık Bakanlığı aldığı yeni bir karar ile yatalak durumdaki hastaların hastane hastane dolaşması sorunuza çözüm buldu. Uygulama da sağlık ekipleri hastanın ayağına gelerek, hasta için de gerekli tedavilerin evinde giderecek. Üstelik hastalar konusunda uzman doktor kontörlünde her çeşit sağlık hizmetlerinden evlerinde yararlanabileceklerdir. Bu durum bütünüyle havalı hasta yatakları için de geçerlidir. Hastaya çıkartılacak sağlık raporu sayesinde hastanın ihtiyaç duyduğu havalı hasta yatakları devlet tarafında temin edilecektir. Bunun beraberinde hastaya bakan bakıcı veya hasta yakınına ayda belirli miktarlarda maaş bağlanacaktır.

Hasta Yatağı Raporu Nasıl ?

2 – 3 – 4 Motorlu ve Hareketli Hasta Yatağı

Genellikle felçli hastaların kullandığı bir yatak çeşididir. Sağlıkla ilgili bir ürün olduğu için çoğu vatandaşımız bu ürünün doktor raporuyla alındığını düşünür. Fakat ülkemizde henüz hasta yatakları rapor ile alınamamaktadır. Sadece havalı yatağın bir modeli devlet karşılamaktadır. Bu nedenle felçli ya da yatalak hastanıza hasta yatağı satın almak istiyorsanız kendi bütçenizden almanız gerekmektedir. Hasta karyolasını devlet karşılamadığı için uygun fiyatlarla medikal firmalardan ( medikalblog store) hasta yatağı satın alabilirsiniz. Hasta yatakları oldukça kaliteli olmasına rağmen ekonomik fiyatlarla hizmetinize sunulmaktadır. Hasta yatakları normal yataklardan farklı olarak hastanın konforunu yükseltmek için hareket edebilen ve elektrikle çalışan metal veya ahşap malzeme kullanılarak üretilmiştir. Normal yataklarda herhangi bir hareket mekanizması bulunmamaktadır ve hasta felçli ise hareket edememektedir.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Galena Boru Tipi Havalı Yatak Sistemi GS-200

Kumandalı Motorlu ve Hareketli Hasta Yatakları

Satın aldığınız hasta yatağı veya kiralık hasta karyolası sayesinde felçli hastalar daha sağlıklı ve mutlu bir tedavi süreci geçirmiştir. Normal yataklarda istediği gibi tedavi göremeyen hastalar bu yataklarda hem hareket edebilmekte hem de tedavisine daha sağlıklı devam edebilmektedir. Hasta yataklarının raporlu alınması konusunda hem sağlık kuruluşlarıyla hem de bakanlıkla görüşmeler devam etmektedir. Hasta yatağını raporlu almak şu yıllarda oldukça zordur. Bu nedenle birçok firma ucuz fiyatlarla kaliteli hasta yatağı satarak tüketiciye yardımcı olmaktadır. Mosspa bu nedenle hasta karyolası satmanın yanı sıra imalat sektöründe de faaliyet gösterir.

Elektrikli Hasta Yatağı Modelleri

Mosspa imalatçı olduğu için fiyatlarda indirim biraz daha yapabilmektedir. Mosspa hasta yataklarında sadece ekonomik değil konforlu ve lüks model yataklarda bulunur.
.
Eğer hastanızın durumu çok acil değilse ve birkaç ay yatmak zorunda ise satın alma yerine istanbul sınırları içinde hasta yatağı kiralama yapılmaktadır. Hasta karyolası ve hasta yatağı şiltesini karyolayla beraber müşterimize ücretsiz olarak vermekteyiz.

Bazen sağlık kuruluşları bizim gibi üretici firmalardan hasta yatağı alarak bağış yapmaktadır. Eğer hasta yatağı satın almak için durumunuz yoksa bu tarz şirketleri takip ederek hasta karyolası sahibi olabilirsiniz.

Hastalar İçin Havalı Yatak Fiyatı
Hastalar İçin Havalı Yatak Fiyatı

Havalı yatak devlet ödemesi ne kadar?

SGK Tıbbi Malzeme Ödenme Koşulları
SUT KODU MALZEME ALAN TANIMI SGK ÖDEME TUTARI
OP1300 HAVALI YATAK 150,00 TL

Havalı hasta yatağı nasıl kullanılır?

Hastane veya ev ortamında hastanın kullandığı hasta karyolası üzerine serilen hastanın konforu ve sağlığı için gerekli olan medikal havalı yatak kullanımı refakatçi veya hasta yakını tarafından kurulumu ve kullanımı çok kolaydır.
Garantili, sgk kurumu onaylı havalı yatak satın alındıktan sonra kutusundan çıkartılır, 3 parça ( motor, şilte, bağlantı hortumu) hasta karyolası üzerine serilen şilte elektrik prizine takılan havalı yatak motor kablosu ve ara bağlantı hortumunun bir ucu motora diğer ucu havalı yatak şiltesinde bulunan boru bağlantı yerlerine takılır, power kablosunun elektriğe takılıp takılmadığı kontrol edildikten sonra on-off düğmesinden havalı yatağın şişmesi için on konumuna getirilir, 20 dakika beklendikten sonra sıra halindeki baloncukların bir sıra indiği diğer sıranın şiştiği gözlemlenir, motor asla kapatılmaz ve elektrikte takılı fiş asla çekilmez bu durumda 7/24 motor çalışır.

Ayrıntılı görüntüleri videomuzu izleyerek takip edebilirsiniz.

Havalı Yatak Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Medikal Havalı yatak modelleri boru tipi ve pozisyon aldıran havalı yatak modelleri olmak üzere iki şekilde çeşitlendirilebilir. Bugün hastalar için havalı yatak fiyatı ekonomik anlamda önem arz etmektedir. Hastalarımız ve ihtiyacı olanlar havalı yatak almadan evvel durumlarını ve almaları gerekli olan modeli seçebilmek için doktor tavsiyesi veya alabilecekleri yerdeki yetkili kişilerden doğru tercih yapmaları için gerekli bilgileri almalıdırlar.

Dikkatinizi Çekebilir ;  Medikal Şişme Havalı Yatak

Havalı yatak çeşitlerinde her bir farklı modelin küçükten büyüye doğru sıralanan değişik fiyatları vardır. Hastalar için havalı yatak fiyatı olabilecek en ekonomik durumda olabilmekte fakat iyi bir araştırma ile sonuçlandırılmaktadır. Burada bir sıralama yapmak gerekirse alttan üste doğru baklava tipi, daha sonra boru tipi ve daha sonra pozisyon aldıran havalı yataklar sıralanmaktadır. Piyasada hastalığı için havalı yatak almak isteyenlere en uygun fiyata sunan çok fazla medikal firma ve ithalatçı bulunmaktadır. Bu firmalardan tercihinize uygun havalı yatak alırken fiyat araştırması yapmak önemli ve değerlidir. Bugün ticaret bakanlığımızın çok sıkı denetimler sonucu piyasada da tüm firmalar değerli kaliteli ve güvenilirdir.

Baklava veya Boru Tipi Havalı Yatak Çeşitleri Nelerdir?

Hasta havalı yataklar kullandıkları ortamlar ile kusursuz bir uyum sağlar. Özel tekerlek sistemlerine sahip olmaları sayesinde bir yerden bir yere çok rahat taşınabilmektedirler. Havalı yatak modelleri en kaliteli malzemelerden yapılmaktadır. Havalı yataklar daha önce de bahsettiğimiz gibi genel olarak oluşan yatak yaralarından, kuyruksokumu kısmı, kol, dirsek, bacak gibi bölümlerde meydana gelen arızaların ya da yaraların giderilmesinde önem arz etmektedir.

Havalı yataklar bu yaraların hızla iyileşmesine ve azaltılmasına yardımcı olmaktadır. Havalı yatak modellerinden baklava tipi hasta yatakları baklava deseninden oluşmakta olduğundan bu tip bir isimle anılmaktadır. Boru tipi hasta yatakları ise baklava yataklarına göre bir üst kademede yer almaktadır. Bu ve buna benzer sebeplerden dolayı daha önce de ifade ettiğimiz gibi hastalarımızın durum ve yara tipi şekilleri yatak seçiminde çok büyük önem arz eder. Ayrıca havlu yataklar 8 santim, 12 santim, 25 santim gibi değişik şekillerde de çeşitlendirilmektedir.

Hastalar İçin Boru Tipi Havalı Yatak Fiyatı
Hastalar İçin Boru Tipi Havalı Yatak Fiyatı

Baklava veya Boru Tipi Havalı Yatak Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastalar için Baklava veya Boru Tipi havalı yatak fiyatı araştırılırken şunları da unutmamak gerekmektedir. Havalı yataklar sadece yatmak üzerine oluşabilecek yaralar için kullanılmamaktadır. İnsanlar uzun süre gün boyu oturarak hayatını idame ederler ise alt bölgelerde yer alan vücut kesimlerinde de yara oluşmasına yol açabilirler. En önemlisi yatarak ya da günün büyük bir kısmını yatmak ile geçiren hastalar mutlaka işlevli, elverişli bir havalı yatak alması gereklidir. Sonuç olarak hastalar için havalı yatak fiyatı bugünkü ekonomik koşullarda değerli olup doğru ve kullanılması gerekli olan yatak seçildikten sonra piyasa koşullarında gerekli olan araştırma yapılıp en uygun ve kaliteli havalı yatak alınabilmektedir.

Hastalar İçin Havalı Yatak Fiyatı

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button